Menu

Zam Teklifini Kabul Etmiyoruz.!

KAMU ÇALIŞANLARI BİR TRİPODA VE KAMERAYA YENİLMEDİ AMA MALESEF ONURLARI VE CÜZDANLARI ARASINDA SEÇİM YAPMAYA MECBUR EDİLDİ.
 
Kamu çalışanlarına seyyanen verilecek olan zam, %1 ve üzerinde örgütlenmiş sendikaların üyelerine toplu görüşme ikramiyesi olarak verilecek şekilde düzenlenmiştir. Memur-sen'nin çoktan beridir istediği kamu sen'nin kapı arkası desteğiyle nihayete ermiştir. Kamu çalışanlarının yığınla bekleyen sorunları var iken 6. Dönem Toplu Görüşme Sürecinin özetinde Kamu- Sen ve Memur- Sen'nin baronları kamu çalışanlarına diyorlar ki.!     ya benimsiniz yada kara toprağın. 
 Memur Sen ve yeni iktidar ortağı sayesinde Hiçbir sendikaya üye olmayan kamu çalışanları ile 15-20 binin altında üyeye sahip  sendikaların üyelerine göz dikerek onur yada cüzdanları arasında seçim yapmaya zorlanacak düzenlemeye imza atmışlardır. Türk sendikacılık tarihi bu ahlaksız düzenlemenin mimarlarını asla unutmayacaktır. Bu düzenleme ile Kamu çalışanları   ahlaksız bir şekilde  Bu sendikal koalisyona esir edilmiştir. Siyasetteki kutuplaşma ve birliktelik sendikal düzende de hayat bulmuştur. Bu saatten sonra demokratik bir sendikal düzenden asla bahsedilemez.
Emir KAZAK 
Liyakat Sen Genel Başkanı


Bu sayfa 1001 kez ziyaret edilmiştir.