resim

Cumhurbaşkanlığı kamu çalışanları ile ilgili yeni genelge yayınladı!

Cumhurbaşkanlığı kamu çalışanları ile ilgili yeni genelge yayınladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla, Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu genelge Resim Gazetede yayımlandı. Yayınlanan genelgede, idari izin ve esnek çalışma konuları yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Kamu çalışanları ile ilgili yeni bir genelge yayınlandı. Resmi Gazete'de yayınlanan genelgeye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilecek.

Genelgeyle, daha önce Kovid-19 kapsamında idari izinli sayılanların, yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılmaya devam edeceği bildirildi. Yıllık veya mazeret izni kullanabilecekleri belirtilen çalışanlar, genelge kapsamında belirlenecek esaslar dahilinde idari izinli sayılabilecek.

Kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla; çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir.

LİYAKAT-SEN YÖNETİM

Copyrigt © 2018 Tüm hakları liyakatsen Saklıdır. ®