resim

Liyakatli, Hak, Hukuk ve Mevzuat İçerisinde Olmak İçin El Ele

Liyakatli, Hak, Hukuk ve Mevzuat İçerisinde Olmak İçin El Ele

Liyakatli, Hak, Hukuk ve Mevzuat İçerisinde Olmak İçin El Ele

Sendika ne demek? Sendika niçin vardır? Sendika olarak niçin böyle bir oluşumun içine girdik bağımsız Liyakatsen sendikasına olan ihtiyaç neden doğmuştur?
           Sevgili arkadaşlar sevgili kardeşlerim; Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde, Hizmetli, Gece Bekçisi, Kaloriferci, Memur. V.H.K.İ, Bilgisayar işletmeni Tekniker, Teknisyen, Mühendis ve Öğretmen vb. eğitim kurumlarında çalışıyoruz. Muhakkak ki farklı görüşlere inanıyor, farklı siyasi partileri destekliyoruz. Ancak hepimizin ortak bir noktası var; hepimiz eğitim camiasının birer üyesiyiz. Lakin unutmayalım ki hepimiz bu eğitim ordusunun önemli bir neferiyiz.

Bizler bu süreçte de emeğin ve akıttığı alın terinin hakkını almak istiyoruz. Hepimizin talebi ve beklentisi aynı. Daha iyi bir yaşam standartlarında daha adil bir ücret. İnsanca bir yaşam sürmek için yetkililere sesleniyor, yazıyor, çiziyor, birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza mücadele veriyoruz.

 Lakin marifet bunları yazmakta değil, marifet birlik ve bütünlük içerisinde omuz omuza hak, hukuk ve mevzuat içerisinde emek mücadelesi verebilmektir. Amacımız ülkemizin refah ve zenginliklerinden hak ettiğimiz payı alabilmektir. Amacımız tayin ve terfilerde “Liyakatli, Adaletli, Hak ve Hukuk Çerçevesinde” esas alınmasını sağlamaktır. Amacımız Liyakatli bir şekilde bir nebze olsun onurlu yarınlar bırakabilmektir.

Başta kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde sendikamızda demokrasinin bütün kurallarının tam anlamıyla işletildiği liyakatli çağdaş, aydınlık ve refah dolu yarınlar için kurumlarda çalışan arkadaşımız bizim vazgeçilmezimizdir.

Arkadaşlar sözlerime son vermeden önce Ne gerek var sendikaya? Sendikada neymiş? Ben kendi hakkımı alırım diyorsanız, siz bileği çok kuvvetli yada çok hünerli biri olmalısınız…!

En kısa zamanda birlikte olmak dileğiyle selam ve saygılarımla.

EĞİTİMDE LİYAKAT ZAMANI DİYORUZ…

 

                      Ahmet ZENGİN

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

                        Genel Sekreter

 

Copyrigt © 2018 Tüm hakları liyakatsen Saklıdır. ®