resim

Umarım Anlaşılır ve Enerjinizi Görevinize Harcarsınız!!!

Umarım Anlaşılır ve Enerjinizi Görevinize Harcarsınız!!!

Unutulmamalı ki makamlar, mevkiler herkes için gelip geçicidir, kalıcı olan ise geride bırakılan eserler ile insanlıktır. Makamlar mevkiler aç ezik egoların doyurulduğu yerler değildir. Devlet memurluğu kişisel egoların tatmini için değil devlete hizmet için vardır. Bulunduğun pozisyonu devlete hizmet için kullanacak maiyetin altında çalışanları da kendi özel işlerin için kullanmayacaksın. Bulunduğun koltukta herkese eşit ve adaletli bir şekilde her şeyden önce kamu yararı gözeterek oturacaksın. Devlet memuru senin özel işini yapmaya mecbur değil görevi olmayan bir işi de yapmaya mecbur değildir.

Sayın;  “müdür”(!)

Bulunduğun mevkide öyle güzel eserler ortaya koymalısın ve öyle güzel fedakâr, hoşgörülü, özverili, duyarlı ve içten samimi insanlığını sergilemelisin ki oturduğun makamı yücelttiğin gibi kendini de yüceltmelisin.

Sayın; "müdür"(!)

“Makamlar insanlara değil, insanlar makamlara şeref kazandırır.

 Sayın; "müdür"(!)

Ne olursan ol, ister başbakan ol, ister bakan ol, ister milletvekili, ister vali, istersen belediye başkanı ol makamın mevkiin ne olursa olsun insanlara karşı alçakgönüllü ve hoşgörülü olacaksın, insanlar arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetmeyecek eşit olacaksın, adil olacaksın, eleştirilere açık olacak ve özeleştiri yapmayı bileceksin, insanlar arasında ayrıştırıcı değil birleştirici olacaksın ve kanunların verdiği görevlerini eksiksiz yerine getirecek ve aynı durumdaki kişilerden ya da kurum ve kuruluşlardan birine farklı diğerine farklı kanun uygulaması yapmayacaksın.

Sayın; “müdür” (!)

Yüzünde tebessümü ve güler yüzü eksik etmeyecek, dilinden güzel sözleri düşürmeyeceksin. İnsanların makamı, mevkiine, şan ve şöhretine bakmaksızın selam verip, selam alacaksın.

Sayın; "müdür"(!)

Makam ya da mevki olarak senden üstününe, büyüğüne gösterdiğin saygıyı senden altta olanına, küçüğüne de göstereceksin.

Unutma ki, sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır. Karşındaki, kişi ya da kurum ve kuruluş kim olursa olsun sevmek gibi bir zorunluluğun yoktur, ancak saygı göstermek gibi bir mecburiyetin vardır.

Emir KAZAK

LİYAKAT-SEN Genel Başkanı

Copyrigt © 2018 Tüm hakları liyakatsen Saklıdır. ®