Menu

Deprem Tazminatı Talebimiz Karşılık Buldu

T.C. Cumhurbaşkanlığına hitaben, 17.02.2023 tarih ve 201 sayılı yazımızla deprem bölgesinde görev yapan kamu çalışanlarına deprem tazminatı ödenmesi konulu talebimiz kısmen de olsa karşılık buldu. Talebimiz şu şekildeydi:

"06.12.2011 tarih ve 2011/2518 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2011 yılında gerçekleşen Van İlimizin Erciş İlçesindeki depreminden sonra 6 ay süreyle Erciş İlçesindeki kamu çalışanlarına 3 (üç) yüz Türk Lirası Deprem Tazminatı ödenmişti.

06.02.2023 tarihinde meydana gelen iki büyük deprem felaketinden sonra deprem bölgesi ilan edilen 11 ilimizde görev yapan kamu çalışanlarına 1 (bir) yıl süreyle aylık 5 (beş) bin Türk Lirası Deprem Tazminatı ödenmesi zor şartlarda yaşayan depremzede kamu çalışanlarının mağduriyetini bir nebze de olsa giderecektir. Zira ev eşyası nakliye bedelleri için astronomik ücretler talep edilmekte ve sağlam kalan binalardaki kira ücretleri ikiye katlanmıştır.

 

      Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."
 

12.05.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile deprem bölgesinde görev yapan veya görevlendirilen kamu çalışanlarına 6 ay süreyle 2 bin 60 TL deprem tazminatı ödeneceği kamuoyuna duyuruldu. Kamu çalışanlarının mali ve özlük hakları konusunda hak mücadelemiz devam edecek.

Liyakat-Sen Genel MerkeziBu sayfa 517 kez ziyaret edilmiştir.