Menu

Özgür Mehmet BAYSEL´de Liyakat Sen Dedi!

Emekçilerin çalışma yaşamına ilişkin sorunlarını çözmek, ortak çıkarlarını ve haklarını korumak, geliştirmek için kurdukları örgütlere sendika denir.

Sendika, diline, dinine, rengine, siyasi görüşüne bakmaksızın bütün emekçileri kapsayan bir kitle örgütüdür.

Sendika, ister üyesi olsun, ister üyesi olmasın tüm çalışanların ortak hak ve çıkarlar uğruna birliğinin ifadesidir.

Sendika, emekçilerin ekonomik ve demokratik örgütlerdir.

Sendika, tüm yanlışlara, tüm haksızlıklara karşı bağımsız bir örgüttür.

Daha genel biçimde ifade edersek ;
Sendika, emekçinin birliğini etkin bir güce dönüştüren mekanizmalardır.

Sendika emekçiye bilmediği, ulaşmakta zorlandığı konularda, özellikle çalışma yaşamı ile ilgili mevzuattan kaynaklanan haklarını öğretmelidir.


Sendika; üyesini demokratik ve hukuki bir zeminde emeğinin karşılığını arayan bir özneye dönüştürmek için faaliyetlerde bulunmalıdır.

BİR EMEKÇİ OLARAK BEN DE;
İki yıldır tanıdığım, kurulduğu ilk günden beri üyeleri olmama rağmen görev yaptığım her yerde beni arayıp soran, görev yaptığım yerlerde yalnız olmadığımı hissettiren, istemediğim halde sorunlarım ve sıkıntılarımla ilgilenen, üzüntüme ortak olan, sevincimi paylaşan arkadaşlara bana gösterdikleri ilginin, verdikleri değerin karşılığı olarak LİYAKAT-SEN ailesine katılmayı kendime borç bildim.

Samimi, dürüst, özverili olmaları ve üye olsun ya da olmasın herkesi kişiliğinden dolayı değerli kılan yaklaşımları nedeniyle birlikte aynı yolda yürümeyi kendime uygun gördüm.

DOLAYISIYLA;
Gerek üyeleri arasında gerekse diğer arkadaşlar arasında HİÇBİR AYRIM YAPMADAN objektif, dürüst ve adil bir şekilde liyakat esaslı çalışmalarına gücüm yettiğince katkı sağlamak istiyorum.

Özgür Mehmet BAYSELBu sayfa 1623 kez ziyaret edilmiştir.