Menu

Emir Kazak´dan Gaziler Günü Mesajı;

Liyakat Sen Genel Başkanı Emir Kazak'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı; TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

 
Tarihi boyunca, tüm zorlukların üstesinden gelerek hür ve bağımsız yaşamayı, istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, her mücadeleden zaferle çıkmıştır.
Vatanın her bir karış toprağını savunmada, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak için en güç koşullar altında canlarını siper etmekten çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.
Emir KAZAK
Liyakat Sen Genel Başkanı


Bu sayfa 510 kez ziyaret edilmiştir.