Menu

Yardımcı Hizmetlere MEMUR Kadrosu Verilmelidir.!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Türkiye genelinde faaliyet gösteren okullarda yardımcı personel ihtiyacı hat safadadır. Tıpkı öğretmen ihtiyacı gibi yardımcı personel açığı malumdur. Öğretmen açığı ile ilgili 40.000 öğretmen atanacağı duyurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığınca görevlendirme iptalini konu alan yazı aslında amaca hizmet etmemektedir. Sayısal olarak okulların ihtiyacını karşılayamayacaktır. Kaldı ki görevlendirmeler iptal edilse dahi ne okulların sorunu çözüme kavuşacaktır nede görev yapılan işlerin geleceğine bir çözüm olacaktır. Sorunlara kalıcı çözüm aramak yerine daha sorunu derinleştirmenin eğitim camiasına faydası olmayacaktır.

Yardımcı Hizmetler Sınıfının hak kayıpları hiç ifade edilmemiştir. Eğitim durumu iyi olmasına rağmen sırf kadrosu yüzünden her türlü işlere koşturulan bir kadro olmuştur. Adliye personeline verilen bu hak malesef diğer kurumlara reva görülmüştür. Aynı şekilde taşerondan kadroya geçenler kadar gündem olmamıştır.

Yardımcı Hizmetli Sınıfı zulüm kadrosu olmamalıdır. Eğitim durumuna göre bir defaya mahsus olmak üzere durumlarına uygun kadrolara atama yapılarak bu sorun gündemimizden çıkarılmalıdır.

Öte yandan okulların temizlik vb. işlerde görevlendirilmek üzere İşkur vasıtası ile işçi alımları yapılabilir. Böylece işsizliğin bir nebze azalması sağlanmış olur. İşsiz insanlarımıza da bir umut olur.

LİYAKAT-SEN YÖNETİMİBu sayfa 3650 kez ziyaret edilmiştir.